• SZMG

Ma a projektmenedzserekről

Kedves Építtetők!


Röviden, hogy mi történik épp:

- a látszóbeton falak zsaluzása és öntése az északi homlokzaton, majd mennek tovább a nyugati homlokzatra, ami egyelőre még csak be van vasalva és fel van állványozva. A pilléreknél, illetve a fa mintázatú látszóbeton falaknál 4,5 méter felett már a végleges állapotot látjuk, ezeknek a részeknek a hibái lesznek lejavítva a betontechnológus által.

- eközben a majdani küzdőtér helyén építik az állványzatot, hogy elkezdjék a 12 db gerenda vasszerelését. Elvileg a gerendák kiöntésével február elejéig készen lesznek és a gerendák is látszóbetonból lesznek.

- a galéria-előtérnél rakták le a napokban a párazáró fóliát, amit végül beton térkő fog borítani, ez mögött lesz az üveg függönyfal 13 db. ajtóval.

- ugyan nem látszik, de az elkészült öltöző/mosdó területen elkezdik az aljzatbeton készítését és a gipszkarton válaszfalak szerkezetének az építését, illetve szintén ezen a részen a gépészeti alapszerelést (mosdók hideg-melegvíz, szennyvíz kiállásai, hűtés-fűtés csövek helyének előkészítése)


ProjektvezetőkA képek alatt arról, hogy kik is a projektmenedzserek - de már inkább másképp.
Egy kicsit a projektmenedzserekről --- Kérdezz - Felelek-ben


Alapállás: Van a Tervező, és van, aki Épít. Ez utóbbiak lennénk mi.

K: Szükségünk van-e egyáltalán projektmedzserre, vagy úgy gondoljuk,

magunk elegek vagyunk?

V: Majd később.

K: Kell-e tanácsuk az építkezésünkhöz?

V: Kinek nem kell?


K: Megbízunk-e bennük?

V: Egyébként kár.

K: Találnak-e hibát?

V: Mi nem szívesen.


K: A projektmenedzsereknek kell-e projektmenedzser?

V: Reméljük van nekik.


K: Mi kinek az építkezésében segítünk?

V: Mindig van, akiket ránk bíznak. 0-99.


K: Szükségünk van-e egyáltalán projektmenedzserre, vagy úgy gondoljuk,

magunk elegek vagyunk?

V: Nem, mi nem vagyunk elegek.


K: Kik is egyáltalán a projektmenedzserek?

V: Akiket a rólunk szóló terv és az építkezésünk közé kérünk magunknak, hogy a terv szerint épüljünk.

170 megtekintés1 hozzászólás

Friss bejegyzések

Az összes megtekintése