• SZMG

Még egyszer a dréncsövekről

Frissítve: 2019. okt. 4.

A hivatalos leírás:

Árkokat ásnak, kibélelik először szövettel, majd nem tömörödő kaviccsal, azután beléhelyezik a dréncsöveket, majd újra nem tömörödő kavics tölti be az árkot, majd arra újra szövetet helyeznek. Az egészet pedig lefedik egy tömörödő kavicsréteggel. Így az árkokban és a csövekben szépen utat talál magának a rétegvíz a csarnok alatt, melyet aztán elvezetünk egészen az esővizeket összegyűjtő csatornákba.


A nem hivatalos ok:

Néha nevet a hegy, néha sírva eláztat mindent Szent Gellért szeme, ahogy rátekint Margitos diákjaira. Nevet, ha nevetnek, és máskor imakönnyeket hullat a sok száz közül akár csak egy kallódóért is. Ó, bárcsak ezek a vizesárkok mindig szárazak lennének.51 megtekintés0 hozzászólás

Friss bejegyzések

Az összes megtekintése